Doula – brzmi tajemniczo.

Głuchołazianie wymyślili i stworzyli filmik, który ma wyjaśnić wszystkim polkom kim jest doula. Powstał z inicjatywy Grupy FB Narzędziownia Douli po to, by pokazać kim jest Doula i czym się zajmuje. Grupę tworzy ponad 40 doul z całej Polski.

– Kiedy mówię ludziom, że jestem doulą (czyt. dulą), to zapada taka niezręczna cisza, bo większość nie wiem co to w ogóle znaczy – mówi portalowi Magdalena Beztroska, głuchołaska doula – Po wielu takich rozmowach wyjaśniających, wpadłam na pomysł, że warto byłoby nagrać rysunkowy spot, który choć trochę przybliży odbiorcom to kim jest doula i czym się zajmuje. Moje koleżanki doule wsparły pomysł całym sercem, ja podjęłam się narysowania tego o co chodzi, a Pani Magda Nogaj spot nagrała i zmontowała. Teraz będzie łatwiej komuś wyjaśnić o to w tym doulowaniu tak na prawdę chodzi.

Doula – to kobieta doświadczona w swoim macierzyństwie, która wspiera inne kobiety w okresie okołoporodowym. Jest to wsparcie przede wszystkim emocjonalne, psychiczne, fizyczne.

Jeśli zainteresował Cię temat doul, to zachęcamy do poszukiwań odpowiedniej dla siebie douli również na stronie Stowarzyszenia Doula w Polsce lub poprzez wpisanie w wyszukiwarkę na FB hasła doula.

Powered by WPeMatico