Głuchołaski Maraton Kolarski AUDAX (VIDEO)

Maraton kolarski AUDAX organizowany przez KTK KTUKOL – Głuchołazy, to wieloletnia tradycja i historia.  Po raz pierwszy zorganizowany został w 1996 r. podczas 53 Międzynarodowego Rajdu Kolarskiego AIT w Pokrzywnej, gdzie w dniach 20 – 27 lipca blisko 1000 turystów kolarzy z wielu europejskich krajów, uczestniczyło w tym wielkim kolarskim zlocie.

To właśnie we wtorek dnia 23 lipca 1996 r. na 200 kilometrowej trasie, osiemdziesięciu zawodników, miało do pokonania dwie 100 kilometrowe pętle w limicie 12 godzin. Kolarze jechali przez Nową Wieś, Prudnik, Nysę, Otmuchów, Kałków, Głuchołazy.
W Otmuchowie i Białej Nyskiej znajdowały się punkty kontrolne oraz strefy bufetowe.

W ogromnym upale, pokonanie tego dystansu było nie lada wyczynem, a wszyscy śmiałkowie byli zwycięzcami. Nie lada wyzwaniem dla organizatorów była sprawna łączność z poszczególnymi punktami na trasie. Któż bowiem marzył o telefonii komórkowej, dlatego punkty kontrolne usytuowane były przy budkach telefonicznych. Jakież było nasze zdziwienie i rozczarowanie, gdy w dniu maratonu okazało się że w Białej Nyskiej, po słuchawce telefonicznej pozostał tylko poszarpany przewód. Ale i na to znaleźliśmy radę, dzięki uprzejmości miłej Pani z pobliskiego sklepu spożywczego, łączność została zachowana.


A dalej to kolejne edycje organizowane wspólnie z Głuchołaskim Wydziałem Promocji , Turystyki i Sportu, ze startem i metą w różnych punktach Głuchołaz ( Rynek, Plac Zgody i obecnie parking przy Intermarche i Bricomarche ). Zmieniła się trasa oraz skrócono dystans, przemawiało za tym bezpieczeństwo samych startujących uczestników co zapewnia prawoskręt na całej trasie przejazdu.


Dano możliwość udziału wszystkim dla których kolarstwo i turystyka rowerowa to wspaniały sposób na aktywne, wspólne spędzanie wolnego czasu w myśl hasła :  Jedna Pasja Wielu Znajomych.

Niebawem zaprezentujemy medale wykonane na tegoroczną edycję i jeżeli jeszcze się zastanawiacie, to nie czekajcie do ostatniej chwili, bowiem seria medali wykonanych specjalnie dla Was jest limitowana.

Zapisy na stronie www.ktukol.pl

Powered by WPeMatico