UWAGA ZMIANY NA DROGACH

W związku z „Tygodniem w Diecezjach” na Opolszczyźnie w Opolu i w rejonie Góry Św. Anny nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego. Policjanci oraz inne służby będą kierować ruchem i informować o wprowadzonych zmianach. Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do sygnałów i znaków drogowych oraz pozostawianie pojazdów w wyznaczonych miejscach.

Największe zmiany organizacji ruchu drogowego będą 23 lipca (sobota). Objęte nimi zostaną między innymi:

w godzinach 8:00 – 14:00 rejon Góry Świętej Anny:

– droga powiatowa nr 1808 (Kalinów – Zdzieszowice) dojazd jedynie do miejscowości Wysoka, odcinek Góra Św. Anny – Zdzieszowice będzie drogą jednokierunkową (kierunek na Zdzieszowice).

– droga powiatowa 1483 Leśnica – Góra Św. Anny będzie zamknięta

W godzinach 13:00 – 16:00 na terenie Opola:

– Plac Wolności, ul. Zamkowa, Ozimska (od Kołłątaja do pl. Wolności), Żwirki i Wigury (przed budynkiem Filharmonii) oraz Mozarta zostaną wyłączone z ruchu.

Na ulicy Sosnkowskiego zostaną wyłączone z ruchu po jednym pasie oraz ograniczona prędkość do 30km/h, będzie tam zorganizowany parking dla autokarów. Na ulicach 1 Maja, Piastowskiej oraz Armii Krajowej będą czasowo parkować autokary, którymi pielgrzymi przyjadą na uroczystości. W rejonie tych ulic wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

Około godziny 15:30 rozpocznie się przejście pielgrzymów z Pl. Wolności na osiedle Armii Krajowej, które będzie zabezpieczane przez policjantów oraz inne służby. Przejście odbędzie się ulicą Ozimską do Wiejskiej w kierunku pętli autobusowej przy ul. Pużaka.

Z uwagi na znaczą ilość osób, mieszkańcy oraz kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Godziny zmian organizacji ruchu drogowego mogą ulec zmianie.

Załącznik: Mapa: Opolski Urząd Wojewódzki