Nowe połączenia kolejowe

Konferencja w Prudniku, zorganizowana 18 marca 2016 roku przez Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych i tamtejszy Urząd Miasta zakończyła się sukcesem. Z informacji, jakie uzyskał KODLK z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wynika, że w przyszłym rozkładzie jazdy od grudnia 2016 planowane jest uruchomienie weekendowej pary połączeń z Gliwic przez Kędzierzyn-Koźle, Głogówek, Prudnik, Nysę, Otmuchów, Paczków, Kamieniec Ząbkowicki do Kłodzka. Połączenie będzie obsługiwała spółka Przewozy Regionalne. Odjazd pociągu z Kłodzka planowany jest na godzinę 8:51, a przyjazd w relacji powrotnej na godzinę 15:45. Oprócz tego w weekendy na trasie Kędzierzyn-Koźle – Kłodzko będzie kursowała jeszcze jedna para połączeń. Będzie to pociąg z Kędzierzyna, który do Kłodzka dojedzie po godzinie 8:40 a w stronę Kędzierzyna odjedzie o godzinie 15:50.

To siedmiomilowy krok zrobiony zwłaszcza dla mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego, Paczkowa czy Otmuchowa oraz turystów przybywających tłumnie z Górnego Śląska w kierunku ziemi kłodzkiej. Ci pierwsi odzyskają połączenia kolejowe po ponadsiedmioletniej przerwie. Na stacje w: Paczkowie i Otmuchowie znowu powrócą pociągi! Ci drudzy będą mogli spokojnie, bez przesiadek, dotrzeć w atrakcyjne turystycznie rejony Dolnego Śląska, u0nikając uciążliwych przesiadek.

Na razie wiemy, że pociągi pojadą w weekendy, ale jeżeli dopisze frekwencja, to nie wykluczone, że przy kolejnych korektach rozkładu jazdy uda się je uruchomić codziennie.

 

źródło dkl24