NOWY DYWANIK (Z lotu ptaka)

Na ul. Królowej Jadwigi od kilku tygodni pojawił się nowy asfalt. Drogę utwardzono za niewiele ponad trzydzieści tysięcy złotych – przekonują władze. Oczywiście tajemnicą Poliszynela jest kto mieszka przy tej drodze, stąd czujne oko czytelników, którzy informują o sprawie. I pytają, czy to przypadek?

– Od pięciu lat staramy się o remont nawierzchni na ul. Kwiatowej, a burmistrz ma nowy asfalt – pisze nam pan Grzegorz – Szlag człowieka trafia.

Roman Sambor wiceburmistrz Głuchołaz wyjaśnia: – To jest droga szutrowa, której naprawa najwięcej nas kosztowała corocznie. Związane było to z natężeniem ruchu, ukształtowaniem terenu, opadami deszczu. Szukałem technologii, która ograniczyłaby te koszty – w moich rodzinnych stronach 20 lat temu  w podobnej technologii naprawiono drogę i trzyma się do
tej pory.

W tym roku gmina będzie testować trzy takie technologię na drogi szutrowe. Jedna z nich jest na Królowej Jadwigi – To tłuczeń skropiony emulsją asfaltową – precyzuje Roman Sambor. Ta technologia, która się sprawdzi może być szerzej stosowana do czasu budowy właściwej drogi z odpowiednią podbudową, kanalizacją deszczową, warstwami asfaltu.

Wiceburmistrz zaznacza, że prowadzony jest szereg inwestycji na lokalnych drogach, tym samym odrzuca spekulacje, że ul. Królowej Jadwigi jest wyremontowana bo mieszka tam burmistrz: – W trakcie budowy jest ul. Żeromskiego (ok. 1,5 mln), rozstrzygamy przetarg na Charbielin – Jarnołtówek (ok. 4 mln zł), zlecona Słowackiego (ok. 0,2 mln zł), zlecone Makuszyńskiego i Lompy (ok. 0,2 mln), w przetargu ul. Magistracka (ok. 0,2 mln zł), projekt budowy 2-giej części os. pisarzy za ok. 0,1 mln zł i wiele innych szutrowych (m.in. w ramach Odnowy wsi, inicjatywy lokalnej, itd).

Powered by WPeMatico