CZAD ZAATAKOWAŁ W POLSKIM ŚWIĘTOWIE

15 października około godziny 9:25 dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Nysie przyjął zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w budynku jednorodzinnym w Polskim Świętowie włączył się czujnik tlenku węgla. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG w Głuchołazach.

Strażacy w pierwszej kolejności ewakuowali z budynku dwie osoby dorosłe z niemowlęciem. Matkę z dzieckiem umieszczono w samochodzie osobowym i zabezpieczono kocem. Przytomnemu dziecku profilaktycznie podano tlen i wezwano zespół ratownictwa medycznego. Budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym. Zmierzono zawartość tlenku węgla na poziomie około 50 ppm w całym budynku. Najwyższe stężenie występowało w kotłowni, gdzie na posadzce stwierdzono niedopalony popiół. Popiół usunięto. Matka z dzieckiem została zabrana przez ZRM do szpitala.

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym KP PSP w Nysie przypomina o przestrzeganiu zasad bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych oraz przewodów kominowych! Więcej na ten temat tutaj.
info straz pozarna

Powered by WPeMatico