JARNOŁTÓWEK Z NOWYM WOZEM

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Opolskiego ogłosił przetarg na dostawę nowych samochodów dla jednostek OSP z terenu województwa opolskiego. Na liście jest jednostka z naszej gminy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa piętnastu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Podwozie każdego samochodu będzie posiadało jednomodułową kabinę w układzie siedzeń 1+1+4, stały napęd 4×4 z blokadami mechanizmów różnicowych osi przedniej i tylnej i mechanizmu różnicowego międzyosiowego, silnik o zapłonie samoczynnym o mocy min. 210 kW spełniającym normę Euro 6, skrzynie biegów manualną, oś tylna z kołami bliźniaczymi, wysokość maksymalna 3200 mm i wyciągarkę o maksymalnej sile uciągu minimum 50 kN. Wyposażona w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 procent zbiornika wody.
Samochody trafią do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim, Grobnikach, Dąbrowie, Leśnicy, Bogacicy, Głogówku, Jarnołtówku, Łanach, Większycach, Tarnowie Opolskim, Opolu-Gosławicach, Osowcu, Lewinie Brzeskim, Lipkach i Łowkowicach.

Wartość projektu to prawie 12 milionów złotych z czego 8 mln 340 tys złotych do środki unijne. Auto powinno być najpóźniej w czerwcu przyszłego roku.

Powered by WPeMatico