Niespodzianki nie było. Chrobry przegrał, ale walki nie można mu odmówić

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy przegrał na własnym parkiecie z AZS Politechniką Koroną Kraków 52-77. Aczkolwiek jedną kwartę może zaliczyć na plus.

Głuchołazianki rozpoczęły to spotkanie bardzo nerwowo, już na samym początku oddając inicjatywę. Całą pierwsza kwartę musiały gonić wynik. Udało się utrzymać kontakt. Kwarta zakończyła się wynikiem 17-23. Niestety w drugiej to krakowianki wiodły prym. Efekt wygrana dziesięcioma punktami. I na przerwę Chrobry schodził ze stratą 15 punktów.

W trzeciej kwarcie głuchołazianki grały jak równy z równym. Wygrały tę odsłonę 17-16, ale w czwartej znowu przegrały dziesięcioma punktami. W naszym zespole najlepiej punktowały: Kret 19; Kulak 11; Czarnecka 9;  W AZS-ie Grabska – 20; Pratasiewicz 13; Ciężadło 11.

Na 54 rzuty głuchołazianki trafiły 20 razy, krakowianki na 75 rzutów – 31 miały celne. Chrobry po tym spotkaniu nadal na 5 miejscu w tabeli, Kraków awansował na drugą pozycje z trzeciej.