Głogówek: Pieniądze na zamek

Zarząd Województwa Opolskiego zatwierdził listę projektów, które otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach działania Dziedzictwo kulturowe i kultura. Trzynaście projektów otrzyma w sumie 42 miliony 400 tysięcy złotych.

Są pieniądze m.in. na  renowację wnętrz opolskiej katedry, ochronę historycznego dziedzictwa Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji, przebudowę zabytkowych placów w Opolu, renowację zamku w Głogówku i kompleksu zamkowego w Kędzierzynie-Koźlu. Pieniądze otrzymają także wojewódzkie instytucje kultury – w tym Wojewódzka Biblioteka Publiczna na konserwację cennych zabytków bibliofilskich i renowację murów zamku w Rogowie Opolskim, Centralne Muzeum Jeńców Wojennych na prace konserwatorskie i uatrakcyjnienie ekspozycji oraz Muzeum Śląska Opolskiego i Teatr im. Jana Kochanowskiego.

Gmina Głogówek – Rewitalizacja Zamku w Głogówku (skrzydło południowe i wschodnie), wraz z wymianą stolarki okiennej i wzmocnieniem konstrukcji budynku – 3 758 820,00 zł