Zasypany zbożem. Dramatyczna akcja ratownicza.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku traktora w miejscowości Równe. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że  w rowie znajduje się ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami ze zbożem, który wypadł z drogi i leżał w rowie. Kierujący ciągnikiem znajdował się wewnątrz kabiny ciągnika dodatkowo przysypany zbożem. – Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji ciągnika, ewakuacji poszkodowanego z ciągnika na noszach i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, odłączeniu akumulatora i oświetleniu terenu działań. W czasie prowadzonych działań droga była zablokowana a Policja zorganizowała objazd – poinformowali strażacy z Głubczyc.

To nie jedyne akcje jakie odnotowali druhowie w ciągu tygodnia. W okresie od 24 lipca do 6 sierpnia odnotowali na terenie powiatu głubczyckiego 23 zdarzenia i było to 14 miejscowych zagrożeń, 8 pożarów i 1 alarm fałszywy.

-31 lipca około godz. 19.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wydobywającym się dymie z okien piwnicznych w budynku poczty w Głubczycach – dodają strażacy. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym potwierdził zgłoszenie. Nasze działania polegały na ewakuacji pracowników poczty oraz lokatora z mieszkania na piętrze, odłączeniu zasilania w energię elektryczną i gaz, podaniu 1 prądu wody na pożar, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń piwnicznych oraz sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem występowania gazów niebezpiecznych. W pożarze tym nikt nie ucierpiał.

Ponadto w ciągu ostatnich dwóch tygodni m.in.:
– gasiliśmy stertę słomy w Wojnowicach,
– usuwaliśmy plamę oleju w Głubczycach,
– pięciokrotnie gasiliśmy pożary ściernisk, słomy na pokosach oraz maszyn rolniczych na polach,
– pięciokrotnie usuwaliśmy gniazda agresywnych owadów,
– dwukrotnie pompowaliśmy wodę z zalanych piwnic.