Przyszli komandosi z Nysy szkolili się na obozie

 

Cezary Pryga z Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej zorganizował dla grupy uczniów z Nysy wyjazd na obóz szkoleniowy do ośrodka doskonalenia kadr służby więziennej w Kulach, niedaleko Częstochowy. Młodzież wzięła udział m.in. w Biegu Komandosa, zawodach strzeleckich, szkoliła się tez na zwiadowców. Obóz trwał od 24 lipca do 2 sierpnia.

Organizatorem obozu szkoleniowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Na obóz przybyli uczestnicy z Polski oraz goście z Włoch, Francji, Niemiec i Czech. Silną ekipę stanowiła grupa młodzieży z naszego miasta. W skład 26-osobowego zespołu weszli uczniowie z klas mundurowych Gimnazjum nr 2, ZsiPO oraz klubu karate Age Kan. Zajęcia prowadzili instruktorzy z Włoch, Czech i Polski.

Cezary Pryga zorganizował dla obozowiczów zawody z tzw. „Zielonej Taktyki” – Bieg Komandosa dla Dzieci i Najlepszy Zwiadowca dla młodzieży. Na zwycięzców rywalizacji czekały nagrody. Dodatkowo młodzież mogła korzystać z wielu atrakcji – do dyspozycji był basen, siłownia i strzelnica. Uczniowie mogli tez pograć w tenisa stołowego albo w bilard.

Młodzież w trakcie swojego pobytu na obozie nie zapomniała też o ważnych historycznych datach i oddaniu hołdu polskim bohaterom. 1 sierpnia młodzi ludzie zorganizowali uroczysty apel z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość ta zrobiła duże wrażenie na uczestnikach obozu i pracownikach mundurowych ośrodka.

Na zakończenie obozu wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale dla zwycięzców zawodów. Wiele z nich powędrowało do rąk przedstawicieli nyskiej ekipy. Uczniowie wrócili do Śląskiego Rzymu zmęczeni, ale zadowoleni oraz pełni wrażeń i emocji po wyczerpującym obozie. Jak dodawali – nie mogą się już doczekać kolejnego.