Wpadł z narkotykami

Policjanci z Prudnika zatrzymali do kontroli 25-latka, który kierował osobowym volkswagenem. Funkcjonariusze w jego samochodzie oraz mieszkaniu zabezpieczyli blisko 300 gramów mefedronu, marihuane oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy narkotyków. Za takie przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 3 lat więzienia. Dodatkowo na poczet przyszłej kary śledczy zabezpieczyli mienie o wartości ponad 20 000 złotych.

Pod koniec września, prudniccy policjanci na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. W trakcie czynności, uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie kierowcy. Szybko okazało się, co było powodem jego zdenerwowania. Pod siedzeniem pasażera policjanci znaleźli woreczki strunowe ze zbrylonym białą substancją.

-Jeszcze tego samego dnia kryminalni przeszukali mieszkanie mężczyzny. Tam funkcjonariusze znaleźli kolejne porcje narkotyków. Łącznie zabezpieczyli ponad 270 gramów mefedronu oraz 40 gramów marihuany. Dodatkowo policjanci w jego piwnicy ujawnili 2 specjalistyczne boksy do uprawy konopi indyjskich.-Informuje Andrzej Spyrka z opolskiej policji

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków oraz sprzętu służącego do ich uprawy. Mieszkaniec powiatu prudnickiego musi się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia. Na poczet przyszłej kary śledczy zabezpieczyli mienie 25-latka o wartości ponad 20 000 złotych.

Info policja w Prudniku