Pijany w sztok. 4 promile

Pijany kierowca fiata doprowadził do kolizji drogowej. Po przebadaniu 35-latka okazało się, że ma blisko 4 promile. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

22 października w godzinach południowych policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Branice. Na miejscu policjanci ustalili, że 35-letni kierujący osobowym fiatem zajechał drogę innemu kierującemu, który w tym czasie go wyprzedzał.

Po przebadaniu obu uczestników zdarzenia okazało się, że kierujący fiatem znajduję się pod działaniem alkoholu. Mieszkaniec gminy Kietrz miał blisko 4 promile.

35-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które nie boją się wsiadać za kierownicę po alkoholu muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie!