Akcja „Znicz” zakończona – czas na podsumowanie

Zakończyła się trwająca 7 dni akcja pod kryptonimem „ZNICZ 2017” . W ciągu tych kilku dni na terenie nyskiego powiatu doszło do 2 wypadków drogowych i 39 kolizji. Policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy nie powinni poruszać się pojazdami z uwagi na ich stan trzeźwości. Już po raz kolejny, z nyskimi policjantami współpracowali funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Tegoroczna „Akcja Znicz” rozpoczęła się na naszych drogach 27 października. Przez 7 dni policjanci na terenie całego powiatu czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy podróżowali w miejsca spoczynku swoich bliskich.

Od 27 października do 2 listopada do godziny 24.00 na drogach powiatu nyskiego doszło do 5 wypadków drogowych i 39 kolizji.

Podczas działań mundurowi zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Kierujący osobową skodą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwa przejazdu osobowemu audi. W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Funkcjonariusze, jak co roku podczas akcji „ Znicz” czuwali nad naszym bezpieczeństwem. W trakcie służby funkcjonariusze drogówki wykorzystywali radiowozy oznakowane oraz te wyposażone w wideo rejestratory. Sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. W ciągu tych 7 dni mundurowi zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

W rejonach cmentarzy policjanci kierowali ruchem, wskazywali miejsca parkingowe oraz udzielali informacji na temat zmian organizacji w ruchu, które jak co roku występowały w rejonie nekropolii.

Artykuł Akcja „Znicz” zakończona – czas na podsumowanie pochodzi z serwisu Głuchołazy Online.

Powered by WPeMatico