Poszukiwania za zaginionym mężczyzną na pograniczu polsko-czeskim

Policjanci prowadzili poszukiwania za zaginionym mężczyzną. Starsza osoba udała się wczoraj do lasu na grzyby koło Dębowca i nie wróciła przed zmrokiem. Zawiadomienie o zaginięciu otrzymaliśmy dzisiaj rano i natychmiast rozpoczęliśmy poszukiwania. Po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.

W poszukiwaniach po polskiej stronie uczestniczyło ponad 40 osób: polscy i czescy policjanci, strażnicy graniczni, strażnicy leśni oraz ratownicy z Opolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej. W działaniach wykorzystano specjalistyczny sprzęt m. in.: quady, drony oraz psy służbowe.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, których organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Prudniku. Celem działań było sprawdzenie poziomu mobilności w przypadku działań kryzysowych, wymiana doświadczeń oraz umiejętność współpracy poszczególnych służb mundurowych, grup poszukiwawczych oraz współpraca międzynarodowa.

W trakcie ćwiczeń poszczególne służby ze swoich zadań wywiązały się wzorowo. Na uznanie zasługują również prudniccy kierowcy, którzy udowodnili, że wiedzą jak stosować „korytarz życia” – sprawnie umożliwiając przejazd przez zakorkowane miasto kolumnie uprzywilejowanej

Artykuł Poszukiwania za zaginionym mężczyzną na pograniczu polsko-czeskim pochodzi z serwisu Głuchołazy Online.

Powered by WPeMatico