Z harcerzami o bezpieczeństwie

Ferie to czas odpoczynku i relaksu. To także okres kiedy policjanci częściej niż zwykle spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Tym razem rozmawialiśmy z harcerzami. Było trochę o bezpieczeństwie, a trochę o zabawach. A wszystko po to, abyśmy cali i zdrowi, już po zakończonych feriach mogli o nich tylko dobrze wspominać.

W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne Ferie”, policjanci z Głubczyc uczestniczyli w spotkaniu z harcerzami. Podczas spotkania, funkcjonariusze opowiadali o sposobach bezpiecznego, ale też i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Duża część z nas wybiera się podczas zimowego odpoczynku na stoki narciarskie czy lodowiska, gdzie może aktywnie spędzać wolny czas. W tych miejscach również bardzo liczy się bezpieczeństwo. Korzystanie z odzieży ochronnej, czy też innych przedmiotów służących do ochrony naszego ciała przed powstaniem uszkodzenia, to kwestia której trzeba poświęcić dużo uwagi. Uczestniczącym w spotkaniu harcerzom zwrócono uwagę na używanie elementów odblaskowych po zmierzchu. Czasami opaska odblaskowa pozwoli kierującemu znaczenie szybciej nas zauważyć, a co za tym idzie możemy uratować w łatwy sposób swoje życie.

Pamiętajmy, że nawet podczas zimowego odpoczynku możemy czynnie wpłynąć na bezpieczeństwo wokół nas. Wystarczy skorzystać z aktywnej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępnej na stronie internetowej głubczyckiej Policji.