Czarne chmury nad przewodniczącym. Będzie odwołany?

Grupa radnych złożyła wniosek o zwołani nadzwyczajnej sesji rady miejskiej i odwołanie przewodniczącego Stanisława Szula z pełnionej funkcji.

Grzegorz Ptak jeden z radnych, który podpisał się pod wnioskiem tak argumentuje:

Na początku kadencji ustaliliśmy, że pełnienie funkcji przewodniczącego zostanie podzielone na dwie części aby dać szansę różnym ugrupowaniom. Po dwóch latach niestety słowa nie zostały dotrzymane, warto wrócić do tematu aby wszystkie frakcje polityczne miały w miarę możliwości taką szansę.
Andrzej Gębala z PO przekonuje, że to politykierstwo
Co tu komentować. to chęć zrobienia rozróby, albo ustawienia sesji przed dyskusją o zmianach w oświacie. Nic więcej. Nie potrafią się dogadać,  albo ktoś chce błysnąć. Nie lubię takich awantur.
Ireneusz Klimecki, który startował z KWW Kamila Bortniczuka zapewnia, że poprze taki wniosek:
Dochodzi do coraz większych awantur podczas sesji. Koledzy też maja zastrzeżenia. Komentarze w stosunku do radnych opozycji są niestosowne. Chociażby ostatnia nieprzyjemna sytuacja w sprawie odwołania przewodniczącego komisji oświaty, gdzie posypały się wulgaryzmy w moją stronę.  Przewodniczący w ogóle nie zareagował.  Na ostatniej sesji mało do rękoczynów nie doszło miedzy radnym Wojnarowskim, a Łabazą. SZOK. Ktoś do tego dopuszcza.
Jak dodaje Ireneusz Klimecki, trudno powiedzieć kto mógłby zastąpić Stanisława Szula, ale on widzi na tym miejscu  Szymona Pleszczaka.
Dodajmy, ze nadzwyczajna sesja musi się odbyć w ciągu tygodnia.

Artykuł Czarne chmury nad przewodniczącym. Będzie odwołany? pochodzi z serwisu GłuchołazyOnline.com.

Powered by WPeMatico